Výber PROBUZENÍ

Chyawanprash si mě našel. Kolega v práci se mi o tomto džemu, který se skládá z velkého množství ovoce, bylinek a koření, zmínil (nutno dodat, že velmi bollywoodskou formou) a následně mi ho na mou žádost přímo z Indie dovezl. Poprvé 250g a podruhé už 750g. Ani nevím, co jsem od něj čekal, spíš nic a jen jsem si jej chtěl vyzkoušet. Užíval jsem čajovou lžičku ráno a večer.

Hluboko v kolumbijských horách Sierra Nevada de Santa Marta žije obklopeno džunglí, teroristickými guerillami a drogovými dealery něco přes dvacet tisíc příslušníků etnika zvaného Kogiové. Jejich společnost žije bez kontaktu s ostatní civilizací již od dobytí Jižní Ameriky Španěly. O to intenzivněji je ale spjata s přírodou. S přírodou, kterou podle nich my ve "vyspělém" světě ničíme.

Nemá rád civilizaci Západu, indiány posílá zpátky do lesa a málem se stal šamanem. Jméno Atapana dostal od svých duchovních rodičů a od té doby se cítí členem jejich kmene Jawalapiti. "Z kontaktů s bělochy nevzešlo pro indiány nikdy nic dobrého," říká etnograf a antropolog Mnislav Zelený.

Dr. Edward Bach (1886-1936) byl anglický lékař, homeopat a autor mnoha lékařských a spirituálních textů. Je známý především kvůli jeho práci s léčivými rostlinami a zanecháním jeho celoživotního díla známého jako "Bachovy květové esence"...

Už pár let se věnuji tomu, co jím. Někdy více intenzivně, jindy méně. Zejména se to týká masa, mléčných výrobků, cukru atp. Přemýšlím o vnitřních pohnutkách, které mě vedou k úvahám o božím daru. Vlastní zdraví, smrt zvířat, zničující vliv na životní prostředí. Začínám také vnímat, že čím více informací se ke mně o dané problematice dostane, tím více si uvědomuji, že pořád vlastně nevím...

Protože jsem při posledním zápisu o prožitém jednodenním půstu nevěnoval dostatečnou pozornost, pro mě do té doby neuvěřitelnému, zjištění, je mou povinností se k němu vrátit. Jde totiž o vlastní zkušenost. Vlastní prožitek toho, o čem jsem do té doby pouze četl. Čemu jsem mohl maximálně věřit. Nyní, s vlastním zážitkem, vím.

Jednodenní půst jsem zvažoval už před nějakým rokem. Ale pouze zvažoval a k činu se neodhodlal. Nebyl jsem v té době připraven. Dokázal jsem si najít dostatek důvodů, abych si „zdůvodnil“ proč ne. Nyní to tak není. Změnily se zejména energie za rozhodnutím držet půst. To je důležité si uvědomit hned na začátku. Proč vlastně chci držet půst...

Avanturínem, jako většinou zelených kamenů, navazujeme těsné spojení s přírodou, s její oživující přírodou, s její oživující energií. S jeho podporou se naladíme na její vlny a otevřeme tak svou duší její prosté kráse. V centru srdce, kde je jeho vliv nejpříznivější, tiší naše nadměrné emoce a rozčílení. Rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží nezdravé myšlenky a s nimi úzce spojené negativní pocity, které zase ovlivní i naše jednání. V napjatých a neklidných dobách nám vrátí ztracenou naději a poskytne vnitřní, vnějšími skutečnostmi nerušený klid.

Poslední týden mě dosti intenzivně trápí afty. Útočí frontálním útokem jako ruská armáda a nepřítele ničí množstvím. Jsem ve fázi, kdy chvílemi nemůžu ani mluvit a jakékoliv jídlo ve mně probouzí smutek v očekávání intenzivní bolesti. Duchovní aspekt aftů, má být vnitřní nesouhlas s tím, co člověk jí, zjednodušeně řečeno, nicméně i když jím s chutí a nemám s jídlem problém, afty se vždy objeví a někdy s takovou intenzitou, že je člověku až do pláče. Ano, pravidelný a vytrvalý čtenář by mohl namítnout, že bych přece mohl použít zapper, ale ten chci použít až na poslední ámen, když nic jiného nepomůže.

Ametyst je svou fialovou barvou nejoblíbenější odrůdou křemene. Aristoteles ho doporučovat jako zaručeně účinný prostředek proti opilosti, a proto byl tehdy i často nošen jako amulet. Později platil jako kámen cudnosti a zdrženlivosti. Ve středověku byl velmi oblíben církevními hodnostáři. V biskupském prstenu manifestoval oduševnění a vnitřní čistotu.

Stránky

Odoberať Výber PROBUZENÍ