Základná sekvencia, na základe ktorej Hórove tyče pracujú, je takáto: Cez galvanické a piezoelektrické javy (zvyšujúc úroveň energie kryštálov vo výplni), stimulujúce 6. a 7. energetické centrum, pôsobia Hórove tyče na centrálny nervový systém. Z centrálneho nervového systému prechádza impulz do hypotalamu, z hypotalamu do hypofýzy. Potom do endokrinného systému (žľazy s vnútornou sekréciou) a následne do orgánov.
Synchronizácia energetického systému osoby s energetickými telami Zeme efektívne obnovuje stav nervových, endokrinných a imunitných systémov, podporujúc ich a pripravujúc rodičov na akt počatia zdravého dieťaťa. „Hórove tyče“ sú dva duté valce, vyrobené z medi a zinku so špeciálnymi minerálmi vnútri...
Obrátime pozornosť na texty, ktoré zachovali stopy vedecko-filozofických koncepcií najstarších vedeckých paradigiem. Aj keď sú texty, na ktoré upozorňujeme, dosť známe, ich skutočný význam zostával dlho neodhalený...
Rovnako ako pri tunguzskej udalosti, súčasne s prvou explóziou leteli na to isté miesto z rôznych strán ďalšie sféry. Videlo ich veľa svedkov.
“Po prvom zásahu, ktorý vychýlil meteorit z kurzu, preč od obývaných oblastí, sa ďalší „terminátori“ priblížili a začali metodicky ničiť zvyšky vesmírneho narušiteľa. Toto bol dôvod, prečo bolo počuť viacero úderov.”
Ubehli desaťročia, keď v tom 26. februára 1894 preletel oblohou nad západnou a východnou Sibírou meteorit vo výške približne sto kilometrov. Trajektória bola rovnaká ako v prípade tunguzského objektu z roku 1908.
Správy očitých svedkov deštrukcie meteoritov nad Sibírou v rokoch 1984 a 2002 “sférami terminátormi” podporujú výpovede svedkov tunguzskej explózie v roku 1908 a staroveké legendy. Nepriamym dôkazom je aj chemické zloženie mikrosférul nájdených v rašeline na mieste katastrofy. Pre meteoroidy sú nezvyčajné a sú obzvlášť bohaté na alkalické prvky.
Skúmanie pyramíd, ktoré vídame v rôznych kútoch našej planéty naznačuje, že ich charakteristika sa zdá byť len útržkom kedysi jednotných poznatkov o stavaní pyramíd. V priebehu storočí a tisícročí sa tieto znalosti postupne vytratili. V dnešných časoch, kedy bezohľadné reštaurovanie zmazáva aj posledné zachované stopy, sa zbieranie zachovaných úlomkov a ich spájanie javí ako jediná šanca, posledný pokus čo i len čiastočne oživiť dávne vedomosti.
Plán expedície 2008 zahŕňal návštevu hlavných pyramídových komplexov v údolí Nílu a preskúmanie chrámových komplexov v meste Angkor Tom. Celá expedícia bola rozdelená do dvoch etáp:
Miestni obyvatelia, ktorých vypočúvali vedci, ktorí prišli preskúmať explóziu v Tunguzke sa zhodli, že tesne pred hrozivým zábleskom sa stromy, jurty (nomádske obydlia) a kusy pôdy vzniesli do vzduchu, pričom vlny v riekach smerovali proti prúdu. Tieto pozorovania sú priamych dôkazom toho, že sa tam odohrala vákuová implózia, nasávajúca všetko smerom k svojmu centru, súčasne tam ale bola aj zložka pôsobiaca opačným smerom, pretože stromy v epicentre výbuchu popadali smerom von od centra. Rozdiely v smerovaní poukazujú na použitie technológie na vyrovnanie výbušných síl!