Jugy

DC: John, ako to bolo s tým, keď si sa pôvodne zapájal do Gurdžijevovej „práce“?

JAW: Keď sa pozriem spätne v rámci môjho života, vidím, že som bol predčasne vyspelý. Nie géniom, ale v 12-tich alebo 13-tich rokoch som vedel, že žijem v blázinci, že všetko vôkol je šialené a od tej doby to bol veľmi osamelý život. Mnoho ľudí to dnes chápe. Než som dosiahol 19 rokov, už som vedel, čo by som chcel robiť. Chcel som byť tým malým chlapcom, čo vravel: „Cisár nemá žiadne šaty“!

DC: Dobrým príkladom je rozdelenie hlavy na vrchole lebky na chrámových reliéfoch. Je to jasná stopa, priťahujúc ľudí k tomu, aby sa pozreli na tento unikátny kus hlavy, keďže sa tam nachádza hlbší odkaz. Schwaller a jeho tím všetko preskúmali, prezreli si anatómiu mozgu, ezoterické tradície v súvislosti s tou časťou hlavy, atď. Musel toho urobiť dosť v rámci výskumu, aby pochopil pravdu, či poznanie toho, čo odhaľuje. Musel na tom zapracovať.

“Je zaujímavé, že sa nám Stanley Kubrick vo svojom majstrovskom diele 2001: A Space Odyssey (Vesmírna odysea 2001) akoby snaží povedať o konci našej doby. Hviezdne dieťa na konci filmu prechádza cez hviezdnu bránu z čierneho monolitu a vracia sa na Zem, aby vytvorilo nový svet, alebo započalo novú dobu.”

V modernej fyzike je všeobecne známe, že štyri dimenzie, z ktorých jednou je čas, disponujú tvarom hypersféry (viz obrázok dole). Hypersféra má tvar podobný ako dolka, alebo žemľa. Energia, alebo energetický tok v rámci hypersféry funguje nasledujúcim spôsobom: ako nám ukazuje ilustrácia (dole), tok prichádza zo spodku sféry, stáča sa nahor okolo vonkajšieho okraja, križujúc vonkajšiu stredovú líniu sféry prstenca a stáčajúc sa k voľnému priestoru na vrchu tohto prstenca. Tento energetický tok potom začne prepadať cez vrchol priestoru a začne sa stáčať do víru. Energetický tok pokračuje do tej doby, pokiaľ sa nedostane zase zo spodnej časti prstenca, kde zase začne svoju expanziu smerom von. Tento tok pokračuje donekonečna.

Inšpiráciou pre tento článok je mojich skoro devätnásť rokov výskumu Veľkého kríža v Hendaye a francúzskeho alchymistu Fulcanelliho. Prvýkrát sa svetová pozornosť na kríž v Hendaye vo Francúzsku upriamila vďaka neznámemu, anonymnému alchymistovi Fulcanellimu v jeho majstrovskom diele The Mysteries of the Cathedrals (Tajomstvo katedrál).

Odoberať Jugy