Epifýza (Šišinka mozgová)

"Je to ako keď sledujete tých, ktorí sa práve naučili čítať a snažia sa vysvetliť ´veľké´ slová, ktorým vôbec nerozumejú a významy im unikajú..."

Problém ohľadom toho, ako zachovať určité „šialenstvo“, a zároveň fungovať vrcholne efektívne teraz uchvacuje pozornosť mnohých psychiatrov. Zdá sa, že je tam bod, pri ktorom sa „tvorivé šialenstvo“ Edgara Allena Poea stáva degeneratívnym, skôr s brzdiacou, než stimulujúcou funkciou.

Biochemik Julius Axelrod sa podujal na úlohu preskúmania role, ktorú hrá melatonín, a jeho predchodca serotonín. Zistil, že melatonín u cicavcov potláča fyziologickú sexualitu. Ak boli testované zvieratá stimulované pre tvorbu nadmerného množstva melatonínu, ich pohlavné žľazy a vaječníky mali tendenciu zmenšiť sa čo do veľkosti, stiahnuť sa a atrofovať.

Je zvláštne, že ľudstvo, a to i pri dnešnom vývoji, sa doposiaľ nenaučilo a takmer vôbec nedokáže využívať jednu z najvyšších a najdokonalejších funkcií svojho mozgu. Ide o epifýzu, nazývanú aj šišinka mozgová.

Od čias Dionýza až do doby Platóna, boli kultúry Stredozemia v zhode s náukou, ktorá tvrdila, že existuje poriadok primárnej reality, ktorá leží nad viditeľnou realitou.

M. A. Nikulin, vedúci výskumný pracovník na Džanelidze – vedeckého výskumného ústavu prvej pomoci v Petrohrade s Ph.D. v medicíne, prišiel k tomuto záveru po lekárskej štúdii vplyvu valcov na ľudský organizmus:

Valce so správnou náplňou ohromujú svojou schopnosťou naladiť sa na určitú osobu. Prispôsobia sa rytmu, ktorý organizmus potrebuje v určitom čase počas dňa alebo v noci. Valce môžu byť použité ráno, na poludnie, alebo v noci - kedykoľvek budete chcieť.

Môžeme si predstaviť čakru ako druh energetického víru (či ako lievik). Transformovaná energia vesmíru, zem, voda, slnečné svetlo, vstupujú do fyzického tela skrz čakry. Čakry - bezprostredné vodiče energie, ktorá bola spracovaná v energetickom systéme, sa napájajú na endokrinný systém. Všetky čakry sú napojené na naše fyzické telo a sú akousi projekciou endokrinného systému.

Klasická egyptologie učí, že pyramidy byly postaveny kolem roku 2500 před Kristem. Autorka pětidílného cyklu ale tvrdí, že existují důkazy, že pyramidy jsou ještě starší…

"Pregnenolón sa tvorí v nadľadvinách, ako aj v pečeni, vaječníkoch a semenníkoch. Môže sa tvoriť aj v mozgu a je zahrnutý v množstve mozgových funkcií ako pamäť, koncentrácia a nálada. Proces, prostredníctvom ktorého sa vytvárajú iné hormóny z pregnenolónu, ktorý sa vytvára priamo z cholesterolu, sa často nazýva hormonálna kaskáda."

Stránky

Odoberať Epifýza (Šišinka mozgová)